Haluk Akakçe vefat etti

Çağdaş sanat dünyasının önemli isimlerinden biri olan Haluk Akakçe vefat etti

Haluk Akakçe vefat etti

Haber: Gülçin İşler Fırat


Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören 53 yaşındaki ünlü sanatçı Haluk Akakçe, bugün Nişantaşı'ndaki evinde vefat etti. Yaklaşık bir yıldır bu hastalıkla mücadele eden Akakçe, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından 9 gün komada kaldığını ve mucizevi bir şekilde hayata döndüğünü yazmıştı. Nişantaşı'ndaki evinde dostlarıyla bir akşam geçiren ünlü sanatçıdan kısa süre sonra vefat haberi geldi.Çağdaş Türk sanatının önde gelen isimlerinden Haluk Akakçe, 24 Temmuz 1970 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Ankara Bilkent'te okuduğu İç Mimarlık Bölümü'nün ardından Londra Royal College of Art'ta ve School of the Art Institute of Chicago'da yüksek lisans eğitimleri aldı.

İlk kişisel sergisini 1997 yılında Chicago'da açtıktan sonra bir süre sanat kariyerini Londra ile New York arasında sürdürdü. Haluk Akakçe, sanat çalışmalarına uzun yıllar boyunca New York'ta devam ediyor ve Türkiye'de de sergiler düzenliyordu.


 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.