İlk resmi ziyaret

Kral Charles ve Kraliçe Camille, İngiliz kraliyetini temsilen 'Kral ve Kraliçe' ünvanlarıyla ilk resmi ziyaretlerini Fransa'ya gerçekleştirdi.

İlk resmi ziyaret

Hazırlayan: Gülçin İşler Fırat


Kral ve Kraliçe ünvanlarıyla ilk resmi ziyaretlerini Fransa'ya gerçekleştiren Kral Charles ve Kraliçe Camilla, Fransa'nın başkenti Paris'teki Versay Sarayı'nda ağırlandı. Kral Charles ve Kraliçe Camilla, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Brigitte Macron'un ev sahipliğinde düzenlenen akşam yemeği öncesinde objektiflere yansıdı.

Kraliçe Camilla, kemerinde işlemeler olan Dior Couture tasarımı elbisesini, Kraliçe II Elizabeth'in George VI Safirleri olarak da bilinen elmas ve safir kolyesiyle tamamlamıştı.

Kral Charles ve Emmanuel Macron davete siyah smokin ile katılırken, Kraliçe Camilla ve Brigitte Macron, tercihlerini lacivert elbiseden yana kullandı.

Düzenlenen akşam yemeğinde Kral Charles Fransızca yaptığı konuşmasında şunları söyledi: "Cömertliğiniz, ailemin ve benim, Fransa'da cenazesi bir yıl önce dün gerçekleşen annem Kraliçe için gösterilen saygıdan ne kadar çok etkilendiğimizi hatırlatıyor. Sayın Başkan, buradaki pek çok duygulandırıcı jest arasında, Birleşik Krallık bayrağının Elysee'de dalgalanması özellikle dokunaklıydı."

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.