Kalplere Dokunan Koleksiyon

Sinop ve Tokat kadınlarının el emeğiyle hazırlanan koleksiyon özenli işçiliğiyle kalplere dokunuyor

Kalplere Dokunan Koleksiyon

Ryder Act, renklerini Sinop ve Tokat kadınlarının iç dünyasından alan "Self Love" koleksiyonuyla kalplere dokunuyor. 2018 yılında tasarımcı Kübra Demir tarafından kurulan Ryder Act, yeni koleksiyonu “Self Love”u İstanbul’da, şehrin kalbi Gümüşsuyu’nda bulunan CVK Park Bosphorus Hotel ev sahipliğinde tanıttı.


Ryder Act, yeni koleksiyonunda Sinop ilinin Boyabat ve Durağan ilçelerindeki kadın kooperatiflerinin dokuma atölyesinde keten ve pamuk dokumaları yapan kadınlarla iş birliği gerçekleştirerek yeni koleksiyonu “Self Love”ı hayata geçirdi. Kadınların keten ve pamuk kumaşlarının kalitesini artırmak için geleneksel yöntemler ile dokuma tezgahlarında hazırladığı “Self Love” koleksiyonunda, ekru, beyaz, gri, kahve gibi soft renkleri hakim. Koleksiyonda öne çıkan ürünler arasında ise yoga pantolonları, yelekler, kimonalar, şort, gömlek gibi rahat ve gündüzden geceye kullanılabilecek şık ürünler bulunuyor..
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.