Londra'da Erdem rüzgarı

Londra Moda Haftası'nda 2024 İlkbahar/ Yaz koleksiyonunu sunan Erdem Moralıoğlu'nun tasarımlarına bakalım

Londra'da Erdem rüzgarı

Hazırlayan: Gülçin İşler Fırat


Moda tutkunlarının ikinci durağı Londra Moda Haftası oldu. 15 Eylül,'de başlayan ve bugün bitecek olan moda haftasında radarımıza yarı İngiliz yarı Türk olan başarılı moda tasarımcısı Erdem Moralıoğlu takıldı. Kendi adını taşıyan markası Erdem ile moda dünyasının zirvesinde olan tasarımcı 2014 yılında İngiliz Moda Konseyi Ödülleri gecesinde 'Yılın Tasarımcısı' ödülünü de almıştı.


Galler prensesi Catherine Middleton başta olmak üzere kraliyet üyeleri özel davetlerinde Erdem tasarımlarını tercih ediyor. Eski ABD First Ladysi Michelle Obama, Sieanna Miller, Sarah Jessica Parker, Kate Winslett, Julianne Moore, Anne Hathaway, Emma Stone Erdem tasarımlarını tercih eden Hollywood ünlülerinin birkaçı...


Tasarımlarında imza niteliğinde olan çiçekleri her zaman kullanan Erdem Moralıoğlu, bu yıl da çiçeklerin romantik etkisini tasarımlarına yansıtmış. Bu koleksiyonun açılışını uzun ve kalın görünümlü desenlerin büyülü dünyasından aldığı ilhamla trençkot ile yapıyor ünlü tasarımcı.Ve bu sezonun moda görünümlerinden olan metalik dokunuşlar, tasarımlarda yerini almış. Ayakkabılarda kullanılan büyük kurdele tasarımları sade bir görünümde bile bir anda jkendini parlatabiliyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.