Sünnet derisiyle estetik

Sosyetik isim Aslı Gümüşel sünnet derisinden estetik yaptırdı.

Sünnet derisiyle estetik

Günaydın yazarı Bülent Cankurt'un haberine göre, sosyetik isim Aslı Gümüşel sünnet derisinden estetik yaptırdı. 45 yaşındaki Gümüşel sünnet derisinden alınan kök hücre ile boynuna ve göğüs dekoltesine uygulama yaptırmış. İşlem sonrası cildi hassas olan Aslı Gümüşel'in dekolte bölgesinde belirgin izler oluşmuş. İzlerin 3, 4 güne geçmesi bekleniyormuş.


Peki nedir bu uygulama?

Yenidoğanların sünnet derisinden elde edilen kök hücreler laboratuvar ortamında özel bir işlemden geçirilerek çoğaltılıyor. Akabinde hastanın ihtiyaç duyduğu bölgeye enjekte ediliyor. Uygun koşullarda laboratuvara teslim edilen sünnet derileri gerekli kalite kontrol işlemlerini takiben kültür işlemine alınıyor ve yaklaşık 6-8 haftada hücreler gözlenene kadar kültür işlemine devam edilir. Bu işlemden sonra hücreler uzun süreli saklamaya alınır.Bu uygulamayı daha önce de oyuncu ve şarkıcı Selen Görgüzel yüzüne yaptırmıştı. Bakalım başka kimlerin bu estetiği yaptırdığını duyacağız?

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.