Maria filminden ilk kareler

Dünyaca ünlü opera sanatçısı Maria Callas'ın hayatının anlatıldığı 'Maria' filminden ilk kareler paylaşıldı

Maria filminden ilk kareler

Haber: Gülçin İşler Fırat


Opera dünyasının efsanevi ismi Maria Callas'ın hayatının anlatıldığı biyografik film 'Maria'nın çekimleri başladı. Yönetmen koltuğunda Pablo Larrain'in oturduğu, başrolünde Angelina Jolie'nin ve Haluk Bilginer'in yer aldığı Maria filminin setinden ilk kareler sosyal medyada paylaşıldı.Yunan asıllı Amerikalı soprano sanatçısı Maria Callas'ın hayatını anlatan "Maria" filminde Angelina Jolie, Callas'ı; Haluk Bilginer ise Yunan asıllı armatör Aristotle Onassis'i canlandıracak. Maria Callas'ın 1970'lerde Paris'teki yaşamını ve yaşadığı derin yalnızlığı konu alan filmin senaryosunu Steven Knight yazdı.Paris, Yunanistan, Budapeşte ve Milano'da çekilecek filmin seti sekiz hafta sürecek. Kalın camlı gözlükleri ve dönemin moda kıyafetleriyle görüntülenen Jolie, Maria Callas'a olan benzerliğiyle dikkat çekti. Jolie, film için uzun ve yoğun bir hazırlık süreci geçirdi.


OPERA DÜNYASININ EFSANE İSMİ MARIA CALLASSesiyle dünya çapında ün kazanan, efsanevi opera sanatçısı Maria Callası'ın hayatı, ışıltılı sahne hayatından izler taşımadı. Özel hayatında büyük sorunlar yaşadı, ihanetler, büyük aşklar, şiddet, uyuşturucu, taciz... Bir de evlat acısı... Dünyanın hayran olduğu isim özel hayatında çok mutsuzdu. Lyndsy Spence'nin kaleme aldığı kitapta Callas'ın hiç yayınlanmamış anıları, mektupları yer alıyordu. Ve şimdi tüm bu yaşananlar beyazperdede izleyicilerle buluşacak.


Opera sanatçısı Maria Callas (1923-1977), tüm zamanların en ünlü opera sanatçısı olarak kabul edilmektedir. Ünlü sanatçının opera dünyasına kattığı en büyük değer, Bel Canto sanatına stil, oyunculuk ve icra bakımından kazandırdıklarıdır. Ancak sanatçı kariyerini ne yazık ki erken noktalamak zorunda kalmıştır. Yaşadığı dermatomiyozit rahatsızlığı nedeniyle kariyerini erken noktalasa da sanatçının sanat performansını etkileyecek olumsuz yaşantısının etkileri de yadsınamaz.Callas, başarılı bir opera sanatçısı olmasına rağmen aşklarıyla da magazin figürüydü. Giovanni Battista Meneghini ile evli iken zengin iş adamı Aristotle Onassis ile yasak aşkı magazin gündemine oturdu. Yasak aşkında da evliliğinde de ne yazık ki sahnedeki ışıltılı hayatını yakalayamadı. Callas'ın çocukluğu da trajedi. Savaş sırasında fahişe olarak çalışan annesi Callas'ı nazi askerlerine satıyor. Callas anılarında annesi ve babası ile ilgili şu cümleleri kuruyor “Anne ve babamın egoizminden, bana karşı ilgisizliklerinden bıktım…”6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.