Met Gala 2024 Kırmızı Halı Görünümleri

Metropolitan Sanat Müzesi'nde gerçekleşen Met Gala 2024 'Sleeping Beauties: Reawakening Fashion' temalı kırmızı halı görünümleriyle öne çıktı

Met Gala 2024 Kırmızı Halı Görünümleri

Haber: Gülçin İşler Fırat

Fotoğraflar: Getty Images / Splash


New York City Metropolitan Sanat Müzesi'nde gerçekleşen, moda takvimlerinin en çok konuşulan, heyecanla beklenen moda etkinliği Met Gala, 6 Mayıs Pazartesi günü gerçekleşti.  2024 Met Gala'nın teması "Sleeping Beauties: Reawakening Fashion (Uyuyan Güzeller: Modayı Yeniden Uyandırmak)”  kıyafet kodu ise " The Garden of Time (Zamanın Bahçesi)" idi. 1962 yılında J.G. Ballarda tarafından yazılan The Garden of Time adlı hikayeden esinlenen kıyafet kodu kırmızı halıda kendini en güzel haliyle sergiledi. Galanın ev sahipliğini yapan Zendaya ve Jennifer Lopez'in kırmızı halıda ilk olarak görüntülendiği gecede, hollywood yıldızları Metropolitan Sanat Müzesi'ni adeta bir çiçek bahçesine çevirdi. Kelebeklerin konduğu, kuşların renk paletlerinde özgürce uçtuğu, özgürlüğün simgesi deniz ve toprak temalarının öne çıktığı kırmızı halı görünümleri günlerce konuşulacak.


Şimdi ise Zendaya'dan Dua Lipa'ya, Sarah Jessica Parker'dan Demi Moore'a, Tyla'dan Lana Del Ray'e kadar gecenin öne çıkan isimlerine bakalım.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.