Moda sosyal medyanın etkisinde

Ne kadar sessiz lüks modası olsa da sosyal medya logomania furyasına devam etti.

Moda sosyal medyanın etkisinde

Yazı: Bade Çakar


Her sezon hangi silüetleri, renkleri, detayları göreceğimiz hala büyük moda evlerine bağlı olsa da ne giyeceğimiz tamamen sosyal medyanın etkisinde. Abartılı, anormal parçalar bir anda popüler olabiliyor, buna tezatlık oluşturan doğal görünümler de öyle… Bu yazın trendlerinde olmayanlar ve bir önceki yazdan kalan Macenta pempesi, Barbie pembesi olarak geri döndü. Ne kadar sessiz lüks modası olsa da sosyal medya logomania furyasına devam etti.


Haberin detayları Şamdan Plus'ın yeni sayısında!
Oyuncağı andıran ayakkabılar bir farklılık sembolü oldu. Tüm bu abartıların yanında tezat bir şekilde görünümde doğallık da ön plandaydı.


OYUNCAK AYAKKABILAR

Ayakkabılar moda için bir oyun alanına dönüştü. Çizgi filmlerden fırlamış silüetler, abartılı detaylar, eğlenceli topuklar… Belki yürümek rahat olmayabilir veya kesinlikle zamansız bir moda seçimi de ancak moda dünyasında farklı olmak için yapılmayacak şey yoktur.

FEMİNİST BARBIE

Parlak pembeler, geçen sezonun rengiydi, tabii Barbie filminin ortaya çıkmasına kadar... Macenta pembesi Barbie ile birlikte tekrar gündeme geldi ve tüm sosyal medyayı etkisi altına aldı. Bu sefer daha güçlü ve net duruşuyla birlikte...6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.