'Napolyon' filmi geliyor

Ünlü Fransız imparatoru Napolyon'un hayatını anlatan film çok yakında sinemaseverlerle buluşacak

'Napolyon' filmi geliyor

19. yüzyılda yaşayan ve günümüzde bile hâlâ yaptıklarıyla çok konuşulan, sayısız tarihi incelemeye konu olan ünlü Fransız imparatoru Napolyon’un inişli çıkışlı yükselişini ayrıntılarıyla anlatan “Napolyon” filmi yakında sinemaseverlerle buluşacak. 


Oscar ödüllü ünlü oyuncu Joaquin Phoenix'in Napolyon rolünü canlandırdığı filmde, başarılı oyuncu Vanessa Kirby ise, Napolyon’un fırtınalı bir ilişki yaşadığı Joséphine de Beauharnais olarak karşımıza çıkıyor. Scott’ın aynı anda 11 kamerayla çalışması sayesinde çekim sırasında ortaya çıkan özel anları mutlaka yakaladığını belirten Oscarlı oyuncu Phoenix, “Bir oyuncu olarak böyle bir fırsata sahip olmak gerçekten nadirdir” diyor.Böylesi destansı bir generalin, Napolyon’un hayatını beyazperdeye taşıyan ekip de en az onun kadar efsanevi isimlerden oluşuyor. BAFTA ve Golden Globe ödüllü Ridley Scott’ın yönetmen koltuğunda oturduğu film 24 Kasım'da sinemalarda olacak.Yüzlerce dönümlük bir alanda kalabalık savaş sahneleri yaratıp çok sayıda kamerayla 360 derecelik setlerde kayıt alırken bile son derece rahat olan, zorlu sahnelerin altından başarıyla kalkarak etkileyici bir film ortaya koyan ünlü yönetmen Scott’a; önceki 15 filminde birlikte çalıştığı ve üç kez Oscar adaylığına layık görülmüş yapım tasarımcısı Arthur Max ve zihinlerde yer etmiş eserlere imza atmış görüntü yönetmeni Dariusz Wolski eşlik ediyor.


İngiltere’nin Northamptonshire adlı kontluğunda bulunan, 18. yüzyılda Fransız mimarisi hayranı bir İngiliz tarafından inşa edilen Boughton Malikanesi’nin Napolyon'un şatosu olarak kullanıldığı filmde ayrıca ekibin “bir metre bile yaklaşmasına izin verilmeyen” Victoria & Albert Müzesi’nden ödünç alınan bir de yatak bulunuyor. Napolyon'un imparator olarak Fontainebleau ve Tuileries saraylarındaki odalarının yanı sıra Oxfordshire’daki Blenheim Sarayı’nda da çekimler yapılırken; Scott’un daha önce Gladyatör filminde kullandığı Surrey'deki Bourne Wood ve Malta'daki Ricasoli Kalesi de film için gidilen diğer rotalar arasında yer alıyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.