Seiko Yeni Seriyi Sunuyor

Seiko Markasının 100. yıl dönümünde teknoloji, tasarım ve yapım açısından çok fazla gelişmişlikle yeni serisini sunuyor.

Prospex Dalgıç Saati Teknik Özelliklerle Gelişiyor

Seiko, Japonya'nın ilk dalgıç saatini satışa sunmasından bu yana geçen yıllarda güvenlikleri, güvenilirlikleri ve kullanım kolaylıkları nedeniyle dünya çapında profesyonellerin ve meraklıların beğenisini kazanan çok çeşitli dalgıç saatleri üretti. 2020 yılında tanıtılan SPB143 bu modellerden biridir. 200 metre su geçirmezlik ve 70 saatlik güç rezervine sahip model, işlevselliği ve Seiko'nun orijinal dalgıç saati olan efsanevi 62MAS'tan ilham alan vintage tarzı tasarımıyla dünya çapında beğeni topladı. Bugün Seiko, Prospex koleksiyonuna hayranların favorisi SPB143'ü temel alan, teknoloji, tasarım ve yapım açısından çok sayıda geliştirme içeren bir saat serisini sunuyor. Siyah, mavi kadranlı modeller ana Prospex koleksiyonuna katılırken, altın rengi vurgulara sahip kutlama niteliğindeki özel üretim modeli Seiko markasının 100. yıl dönümünü kutluyor.Her model, Seiko'nun en yeni manüfaktür mekanizmalarından biri olan ve 72 saate veya üç tam güne kadar güç rezervine sahip Kalibre 6R55’ten gücünü alıyor. Bu, Kalibre 6R55'in Prospex koleksiyonunda ilk kez ortaya çıkışı anlamına geliyor. Yeni modeller, Prospex koleksiyonunun satürasyon dalış saatleri dışındaki dalgıç saatleri için bir ilk olan 300 metreye kadar suya dayanıklılık sağlayacak şekilde daha da geliştirildi. Tarih penceresinin konumunun saat üç konumundan saat dört ile beş arasına yerleştirilmesi ile artık daha simetrik bir tasarıma ve Lumibrite ile daha fazla alanın doldurulmasına olanak tanıyarak karanlık koşullarda bile yüksek okunabilirlik sağlıyor.
Seiko'nun 1881'deki kuruluşundan bu yana şirket, kurucusunun "Her zaman diğerlerinden bir adım önde" olma felsefesi doğrultusunda yenilikler yapmaya devam etti. 1924 yılında şirket, kadranında Seiko markasının başlangıcını simgeleyen “Seiko” logolu ilk kol saatini satışa sundu. 2024 yılı, bu dönüm noktası niteliğindeki etkinliğin 100. yıl dönümünü kutluyor. Kutlama için, kömür grisi renkli kadrana sahip üçüncü bir tasarım, özel üretim olarak tanıtıldı. Altın rengindeki vurgular, geçen yüzyılda Seiko adı altında saat yapımcılığında gerçekleştirilen pek çok ilerlemeyi anımsatmayı amaçlıyor.


Üç modelin tamamı Haziran 2024'ten itibaren Seiko Butiklerinde ve dünya çapındaki seçkin perakende noktalarında satışa sunulacak.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.