Teknoloji tasarımla birleşti

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen etkinlikte Dyson’ın güzellik teknolojilerini sağlıkla nasıl buluşturduğu anlatıldı.

Teknoloji tasarımla birleşti

Kendini saçı anlamaya adayan Dyson, on yılı aşkın bir süredir saç bilimini araştırıyor, dünyanın dört bir yanındaki küresel saç laboratuvarlarına 100 milyon sterlinden fazla yatırım yapıyor. Küresel olarak saç profilleri hakkında yeni bilgiler edinmek için binlerce saç bilimcisi, mühendis ve profesyonel istihdam eden Dyson, önümüzdeki üç - dört yıl içinde yirmi yeni güzellik ürününü piyasaya sürmeyi planlıyor.Dyson'ın, dört Teknoloji Kampüsünde 6.000 mühendis ve bilim insanının yüzlerce laboratuvara erişimi bulunurken; bu alanlar, günün 24 saati yeni fikirlerin ve teknolojilerin titizlikle test edilmesine olanak tanıyor. Dyson'ın tüm saç tiplerine nasıl bakım yapılması gerektiğini anlaması ve saç şekillendirmenin daha iyi, daha sağlıklı yollarını belirlemeye devam etmesi için mühendisler test düzenekleri geliştiriyor ve son teknoloji ekipmanlar kullanıyor. Taramalı elektron mikroskopları, termal kameralar ve hava akımı lazer duman makineleri gibi teknolojiler, mühendislerin saç hasarının etkisini, dünyadaki tüm saç tiplerini ve yüksek hızlı hava akışının etkilerini daha iyi anlamalarına yardımcı oluyor. Saçın yanı sıra kullanıcıları anlamak, saç bilimi ve araştırmalarıyla desteklenen Dyson tasarım sürecinin en önemli parçalarından biri olmaya devam ediyor. 


Dyson'ın renk, malzeme ve cila kullanımına büyük önem veren mühendisleri tarafından tasarlanan yeni renk serileri, tüm Dyson Saç Bakım teknolojilerinde karşımıza çıkıyor. 
Etkinlikte tanıtılan bir diğer özel seri de Blush Pink, Mandarin ve Verdigris olmak üzere üç renkten oluşan Ceramic Pop renk kombinasyonu oldu. Ceramic Pop, Dyson'ın ilk olarak 1980'lerde Japonya'da satışa sunulan elektrikli süpürgesi G-Force'a göndermede bulunuyor.  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.