Vizesiz Avrupa tatili

Avrupa’ya tatile gitmek için mutlaka vizeniz olması gerekmiyor. Vizesiz gidebileceğiniz birçok Avrupa ülkesi var. Üstelik bu ülkeler; denizi, tarihi, kültürü, mutfağı ve eğlencesiyle unutulmaz bir tatil vadediyor.

Vizesiz Avrupa tatili

Avrupa’yı gezmek isteyen seyahat tutkunlarının, son zamanlarda en büyük derdi, vize alamamak. Vize için aylar sonraya verilen randevular, yüzde 50’yi aşan ret oranları derken Avrupa’ya tatile gitmek isteyenler planlarını değiştirmek zorunda kalıyor. Ama vizesiz gezebileceğiniz birçok Avrupa ülkesi de var. Bu ülkeler için tek yapmanız gereken uçak bilenizi almak ve otel rezervasyonunuzu yapmak. Üstelik vizesiz gidebileceğiniz bu ülkelerde çok keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. İşte vizesiz gidebileceğiniz yerler...


Yazı Şerif Ercan


Arnavutluk 


Deniz-kum-güneş için de tercih edebileceğiniz Arnavutluk, büyüleyici güzellikleri ve zengin kültürü ile mutlaka keşfedilmesi gereken bir ülke. Osmanlı ve İtalya’dan taşıdığı izleri günümüze kadar korumayı başaran Arnavutluk’ta, başkent Tiran olmak üzere Durres, Elbasan, Brat, Kruja, İşkodra ve Gjirokaster’de gezilecek çok yer, keşfedilecek pek çok şey var. 


Karadağ 


Adriyatik kıyısındaki en gözde ülkelerden Montenegro bizdeki adıyla Karadağ, engin tarihi, muhteşem denizi, harika plajları, yemyeşil doğası ve yeme-içme ve eğlence mekanlarıyla Avrupa’nın en sevilen rotalarından biri. Adriyatik Denizi boyunca uzanan dağları, gölleri, muazzam kıyı şeridi ve UNESCO tarafından koruma altına alınan şehirleri ile Montenegro’da gezip görecek çok yer, keşfedecek çok şey var.

Sırbistan

Bu küçük ülke, tarihi dokusu, sakinliği ve doğası ile seyahat tutkunlarını etkilerken, tatilde eğlence arayanların da tatil destinasyonları arasına girmiş durumda. Tarih sahnesinde önemli rollere sahip olan ve zengin bir kültür sunan ülkenin başkenti Belgrad, 7000 yıllık geçmişi ile Avrupa’nın en eski şehirlerinden. 
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.