Yaratıcılık Akademisi: Mekanı Sesle Giydirmek

Yaratıcılık Akademisi'nde yılın ilk videoları mühendislik ve estetik açıdan sesin en doğru adresi olan Bang&Olufsen sponsorluğunda “Mekanı sesle giydirmek” başlığını taşıyor.

Yaratıcılık Akademisi: Mekanı Sesle Giydirmek

House Beautiful Yaratıcılık Akademisi video serileri ikinci yılını tamamladı. 40’a yakın videodan oluşan digital projemizde mimar, iç mimar, tasarımcı ve stil danışmanlarının mekan tasarımına ilişkin bütünsel bakış açılarını aktarıyoruz. Yılın ilk videoları mühendislik ve estetik açıdan sesin en doğru adresi olan Bang&Olufsen sponsorluğunda “Mekanı sesle giydirmek” başlığını taşıyor.


İç Mimar Atilla Kuzu, mekan ve ses ilişkisini, sürükleyici izleme/dinleme deneyimini Bang&Olufsen’in tasarım harikası ürünleri üzerinden anlatıyor. Mekan analizi, ses sistemlerinin doğru konumlandırılması, sessiz olduğunda bile varlık gösteren ses sistemlerini esneklik, performans, güç, süreklilik, görsel etki gibi tasarım ilkeleri üzerinden anlatırken, mimar kendi uygulamalarından da bahsediyor. Bu bölümde öne çıkan sorular ise “İyi bir ses sistemi ortama nasıl değer katar? Güçlü ve sürükleyici izleme/ dinleme deneyimi nasıl yaratılır? Farklı müzik zevkleri, kullanıcının gündelik yaşam alışkanlıkları, sosyo kültürel özellikleri ve kişisel zevkleri, ses sistemi kurulurken karar süreçlerini nasıl etkiler?” Ses ve form ilişkisi üzerine önemli bilgiler aktardığımız videolarda, Kuzey Avrupa’nın en önemli ses sistemlerinden biri olan Bang&Olufsen ürünlerinden gelen sesin odayı doldurması gibi, sesin yayıldığı cihazların da diğer eşyalar kadar bir mekanın demirbaşları olduğu vurgusunu, markanın kült tasarımları üzerinden anlatıyoruz.


Atilla Kuzu videolarda teknolojik cihazlardaki yüzey kalitesi ve detayların önemini; mühendislik ve tasarım kadar zanaatkarlığın, insan dokunuşunun da vazgeçilmez olduğunu vurguluyor. Doğru teknoloji ne anlama geliyor ve neden sürdürülebilir olmalı? Sorusunun yanıtının arandığı videolar geleceğin dünyasına dair öngörülerden akıllı evlere kadar uzanan heyecan verici bir yolculuğa çıkarıyor sizleri.6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.