Yurt Dışında Evlenen Ünlü İsimler

Düğün sezonu açılmışken yurt dışında evlenen Beren Saat - Kenan Doğulu, Başak Dizer -Kıvanç Tatlıtuğ gibi ünlü isimleri derledik.

Yurt Dışında Evlenen Ünlü İsimler

Haber: Melih Türk


Yurt dışında evlenme modası geçmişten bu güne hep canlılığını koruyor. Cemiyet ve sanat dünyasından dayurt dışında evlenen birçok çift var. Özellikle Paris, yurt dışı evliliklerinin ilk adresi omaya devam ediyor. Farklı bir evliliğin peşinde olan çiftlere ilham vermesi için geçmişten günümüze yurt dışında nikah ve düğün yapan ünlüleri derledik.


Beren Saat & Kenan Doğulu

LOS ANGELES


Takvim yaprakları 29 Temmuz 2014’ü gösterdiğinde Beren Saat ve Kenan Doğulu dünya evine girmişti. Los Angeles Malibu’daki kumsalı düğün mekanı olarak seçen çift, aileleri ve yakın arkadaşlarının katıldığı sade bir törenle evlenmişti. Törene Belçim Bilgin, Kıvanç Tatlıtuğ, Başak Dizer, Hilal Saral, Ece Yörenç gibi çok sayıda ünlü isim katılmıştı. Rol aldığı dizilerde defalarca gelinlik giyen Beren Saat, kendi düğünü için son derece şık ve sade bir model tercih etmiş ve şapka takmıştı. Kenan Doğulu ise siyah yerine açık mavi bir damatlık tercih etmişti.Başak Dizer & Kıvanç Tatlıluğ

PARİS


Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer, 19 Şubat 2016’da Paris Türkiye Cumhuriyeti Paris Büyükelçiliği’nde gerçekleşen sade bir töenle evlenmişti. Sadece 40 kişinin davetli olduğu törene, çiftin aile üyeleri ve dostları katılmıştı. Gelinin nikâh şahitliklerini ortağı Deniz Marşan ile fotoğrafçı Tamer Yılmaz, ünlü oyuncunun şahitliğini ise yapımcı Kerem Çatay ve menajeri Gaye Sökmen yapmıştı. Aralarında Kıvanç Tatlıtuğ’un kardeşleri Cem Tatlıtuğ, Tugay Tatlıtuğ ve eşi Ebru Tatlıtuğ, yakın dostları Kıvanç Kasabalı-Sedef Avcı, İlker- Sanem Ayrık, Ece Yörenç, Hilal Saral ile Gökhan Uyan’ın da olduğu davetliler, tören sonrası düzenlenen partiye katılmıştı.Dila Tarkan & Dağhan Doğruer

ATİNA


Dila Tarkan ve Dağhan Doğruer çiftinin hem nikahları hem de düğün törenleri 25 Mart 2022’de Yunanistan’ın başkenti Atina’da gerçekleşmişti. Atina’da lüks bir otelde yapılan görkemli düğün 3 gün 3 gece sürmüştü. Çifti bu özel gününde sanat ve cemiyet hayatından ünlü isimler de yalnız bırakmamıştı. Keyifli bir hafta sonuna dönüşen düğün, uzun süre konuşulmuştu.
Gamze & Nedim Keçeli

VENEDİK


Gamze-Nedim Keçeli çifti Venedik’te evlenmiş ve dillere destan bir düğün töreni olmuştu. Türkiye’den 140 kişinin katıldığı masalları aratmayan düğün, 6 Mayıs 2017’de Belmond Hotel Cipriani’de yapılmıştı. İstanbul’dan Venedik’e giden konuklar iki gece gerçekleşen düğünde çiftin mutluluklarına ortak olmuştu. 
Yasemin & Umur Gençoğlu

VENEDİK


Umur Gençoğlu ve Yasemin Hekimoğlu, İtalya’nın Venedik şehrinde görkemli bir düğün töreniyle dünyaevine girmişti. Çiftin düğünü, 1104 yılında inşa edilen The Arsenale’de yani Venedik Tersanesi’nde gerçekleşmiş, düğüne İstanbul’dan 250 seçkin isim katılmıştı. Düğün La Scuola Grande della Misericordia’daki ‘Disco Night’ konseptli partiyle devam etmişti.Özge Gürel & Serkan Çayoğlu

İTALYA


“Kiraz Mevsimi” dizisinin setinde tanışıp birbirlerine aşık olan oyuncular Özge Gürel ve Serkan Çayoğlu, 18 Ağustos 2022’de İtalya’da Villa Rizzardi’de dünyaevine girdi. Çift nikahları ise temmuz ayında Serkan Çayoğlu’nun ailesinin yaşadığı Karlsruhe kasabasında gerçekleşti ve nikah törenine çiftin ailesi ve yakın arkadaşları katıldı. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.