Canlı ateşin içinden: Mürver

İlhamını canlı ateşten alan Mürver, İstanbul Boğazı'nın ihtişamı ile misafirlerini ağırlıyor.

Canlı ateşin içinden: Mürver

Mürver Restaurant, İstanbul’un cazibe merkezi Karaköy’de 2017’den bu yana canlı ateş geleneği ile, kendine has lezzetleri yenilikçi bir yaklaşımla yorumlanmakta ve misafirlerini İstanbul’un benzersiz manzarası eşliğinde ağırlamaktadır. 2023 MICHELIN Guide’ın önerdiği seçili restoranlar arasında da yer alan Mürver’in menüsünde, mevsimine uygun yerel ürünler ile odun fırınında veya odun ızgarasında pişmiş, açık ateş duvarında asılarak dinlendirilmiş, tütsü fırınında tütsülenmiş yemekler; sürdürülebilir deniz ürünleri, el yapımı kurutulmuş dinlendirilmiş etler, sucukların yanı sıra vejeteryanlerın rahatlıkla tercih edebileceği çeşitli yemekler ve mezeler yer almaktadır. Mürver klasiğine dönüşen “Trakya Kıvırcık”, “Külde Ahtapot” mevsim malzemelerin yer aldığı menünün imza yemekleri arasında yer almaktadır.


Mürver, özenle oluşturulmuş tadım menüler ile her yaştan yemek meraklılarının özel ilgi gösterdikleri bir mekan olduğu kadar, iş yemekleri, grup yemekleri, kutlamalar için de tercih edilen bir restorandır. 


MICHELIN Ödüllü Şef Mevlüt Özkaya

Her mevsim denizin ve toprağın sunduklarını odağına alarak pişirme tutkusunu sürdüren Mevlüt Özkaya, 2021’den bu yana restoranın şefi olarak Mürver mutfağını şevkle yönetmektedir. Mevlüt Özkaya, kendine özgü ve titiz pişirme tarzıyla, MICHELIN müfettişlerini etkileyerek MICHELIN Ödülleri’nin Türkiye’deki ilk yılında (2022&2023) “MICHELIN ISTANBUL Young Chef” ödülüne layık görülmüştür.


Mürver Zengin Şarap Seçkisi

Canlı ateş ve açık mutfak konseptli Mürver Restaurant’ta yaklaşık 400 çeşit yerli ve yabancı şarap bulunmaktadır. Şarap direktörü ve restoran müdürü Gürkan Özkan’nın üretici ziyaretleri ile titizlikle oluşturduğu zengin şarap seçkisinin yanı sıra Mürver’de 50 çeşit kadeh şarap, yemek ve şarap eşleşmeli menü seçeneği ile misafirlere eşsiz bir deneyim sunulmaktadır.


Mürver Kokteyl Bar

Mürver Restaurant, teras alanında her mevsim yaratıcı teknik ve reçetelerle yenilenen menüsüyle İstanbul’un tüm cazibesini açığa çıkan hareketli ve rahat bir kokteyl bara da ev sahipliği yapmaktadır. Akşamları canlı DJ performansın da gerçekleştiği kokteyl barda yerli, yabancı zengin şarap seçenekleri, rakı, kokteyl menüleri ve ayaküstü atıştırmalıklarla, iş çıkışı, öğle arası içinde rahatlatıcı, eğlenceli bir bar deneyimi sunulmaktadır.


İçerisinde bulunduğu tarihi dokudan ilham alan ve özel reçeteleriyle misafirlerin ilgi odağı olan Mürver Kokteyl Bar’in zengin menüsü miksoloji uzmanı bar şefi Serhat Şengül’ün imzasını taşımaktadır. Özel demleme teknikleri ile oluşturulmuş “Galata”, “İki Yaka” özel lezzetler imza kokteyller arasında yer alıyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.