Masalsı bir evlilik töreni

Yasemin Taciroğlu ve Ahmet Uras, Çırağan Sarayı’nın tarihi dokusunda unutulmaz bir düğün ile evlendiler. Görkemli düğüne cemiyet, sanat ve iş dünyasından çok sayıda ünlü isim katıldı

Masalsı bir evlilik töreni

Peysan ve Taciroğlu peynir markalarının sahibi iş insanı merhum Ali Zafer Taciroğlu ve Moda Tasarımcısı Nedret Taciroğlu’nun kendi gibi tasarımcı kızları Yasemin Taciroğlu ve Prof. Dr. Cihan Uras ile Dr. Yeşim Uras’ın oğulları, The Galliard Restoran zincirinin sahibi iş insanı Ahmet Uras ile 18 Ağustos günü Çırağan Sarayı’nda evlendi.


Hazırlayan: Gülçin İşler Fırat
Tanışma hikayeleri üç yıl öncesine dayanan çift, tanıştıkları günkü gibi yine boğazda bir yaz gecesinde Çırağan Sarayı’nın büyülü atmosferinde hayatlarını birleştirdi.Düğüne katılan davetliler arasında Arzu Sabancı, Derin Mermerci, Ezgi Eyüpoğlu, Emir Uyar, Sevim Uyar, Sema Doğan, Melisa Sabancı Tapan, Hande Erçel-Hakan Sabancı, İbrahim-Maya Bitargil, Eda-Ferhat Zamanpur, Begüm Kıroğlu, Arzu-Murat Atabarut, Sennur Çiftçi, Serra Türker, Özge Özacar ve Rutkay Öziş vardı.Peri kızı gibi görünen Yasemin Taciroğlu'nun gelinliği, ünlü modacı annesi Nedret Taciroğlu'nun markası Nedo by Nedret Taciroğlu Couture tarafından hazırlanmış. 35 metre Fransız danteli üzerine elde hazırlanan 27 bin ipek organze yapraklar aplike edilmiş. Kristal işlemelerle zenginleştirilmiş.


Yasemin Taciroğlu ile Ahmet Uras’ın sarayın büyülü atmosferini İtalyan esintisi taşıyan çizgilerle birleştirdiği düğün iki farklı kültürün sentezini yansıtıyor. Lise ve yüksek öğrenimi İtalya da tamamlayan Yasemin Taciroğlu ve İtalyan sanat ve mutfak kültürlerine yakından ilgi duyan Ahmet Uras, İtalya’nın samimi Akdeniz gecelerini İstanbul Boğazı’na taşıma arzusuyla yola çıkarak bu anlamlı geceyi özel ve unutulmaz kılmayı amaçladı.


Prof. Dr. Cihan Uras & Dr. Yeşim Uras, Ahmet Uras & Yasemin Taciroğlu, Yaman Taciroğlu, Nedret Taciroğlu,


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.