Mirela Cerica'dan İkonik Bir Koleksiyon: "Planet M"

Ünlü tasarımcı Mirela Cerica "Planet M" adını verdiği İlkbahar-Yaz 2024 koleksiyonunu ünlü isimlerin katıldığı bir davetle sundu

Mirela Cerica'dan İkonik Bir Koleksiyon: "Planet M"

Haber: Gülçin İşler Fırat

Ünlü tasarımcı Mirela Cerica, "Planet M" adlı İlkbahar-Yaz 2024 koleksiyonunu, 13 Haziran Perşembe akşamı, sadece özel üyelerin girebildiği Ladies Room-Pixi İstanbul’da özel bir davetle kutladı. Davete iş, sanat ve cemiyet hayatından ünlü isimler katıldı.


Dila Tarkan, Dağhan Doğruer


Ünlü tasarımcı Mirela Cerica "Planet M" adını verdiği İlkbahar-Yaz 2024 koleksiyonunda, çizgilerin dışına çıkarak çarpıcı bir gezegeni vurguluyor. Trend kaygıları ve moda kavramlarından uzak, sıradaşı bir gezegenin ruhunu yansıtan, kendi elementlerine has, cazibe dolu, zamansız estetiği ve özgün dinamiği olan “Planet M” ikonik kampanya çekimleriyle de dikkat çekiyor.


Gülcan Arslan


Tasarımcı Mirela Cerica, “Planet M" Koleksiyonu’nu sadece bir koleksiyon değil, olağan dışı bir keşif yolculuğunun başlangıcı olarak tanımlıyor. Aidiyet duygusu ile uçsuz bucaksız özgürlük hissi arasında dans eden bir atmosferde, elementlerinin dünyamızdan çok başka olduğu, yerçekiminden muaf, göze değen her en sıradan “an”ın bile görsel şenlik yarattığı; konuşma dilinin renk, inancının güzellik ve tapındığının dişil enerji olduğu bir gezegen düşleyen tasarımcı, bu gezegende giysilerin, kumaşların, desenlerin ve renklerin, bizi en saf ve özgün halimizle yansıttığı bir koleksiyon ortaya koyuyor. Gezegendeki dişil avatar canlısının ilham kaynağı olduğu koleksiyon, likit pastel renklerin naif dansı, yanar döner desenlerin hipnotik ritmi, fütüristik aksesuarların ve ekstravagan takıların çarpıcı tazeliği ile ön plana çıkıyor. Planet M koleksiyonunun her parçasında sıradışı bir gezegenin sakinlerinin stili yankılanıyor; Planet M'in dişillerinin. Bu gezegende, moda sadece bir giyim tarzı değil, bir ifade biçimi…


Saadet Işıl Aksoy


Planet M’in hikayesi…

Planet M, nude-pembe fırtınaları, kristal mavisi güneşi, kırmızı karları ve parlak violet geceleri ile öne çıkıyor. Burada gökyüzü denizin altında, deniz ise çöllerin derinliklerinde yer alıyor. Gerçek ile hayal, tarih ile gelecek, geçmiş ile gelmekte olan her şey, sonsuz bir uyum içinde kaygısızca evriliyor ve yeniden doğuyor. “Planet M” yepyeni bir benlik keşfetme yolculuğuna eşlik ediyor.


Zeynep Tuğçe Bayat - Cansel Elçin


Koleksiyon çekimi, Beyaz ve Siyah Çöl’ün izole gerçekliğinde gerçekleştirildi

Kampanya çekiminin büyük kısmı Mısır'ın Farafra bölgesindeki Beyaz Çöl’de, diğer kısmı ise Bahariya vahası ve Volkanik arazi üstünde bulunan Siyah Çöl’de gerçekleştirildi. Bu iki farklı çölün derinliklerinde tam üç gün süren macera dolu çöl safarisinde; büyük bir maceradan, izole bir gerçeklikten ve sınırsız hayal gücünden doğan bambaşka bir gezegenin, Planet M’in hikayesi yazıldı.6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.