Modada Geçmişten Günümüze Gelenler

Mayıs ayında geçmişe doğru yolculuğa çıkıyoruz ve geçmişten bugüne güncellenerek gelen parçalara tekrar “Merhaba” diyoruz.

Modada Geçmişten Günümüze Gelenler

Yazı: Bade Çakar


BALON ETEK


1980’lerde trend olan balon etekler daha sonra 2000’lerde tekrar moda sahnesine çıkmıştı. Bu sezon ise tam 24 yılın ardından tekrar popüler parça haline geldiler. Boy olarak farklı boylarda görecek olsak da en yaygını miniler olacak gibi.
POLO TIŞÖRT


Golf stilinin olmazsa olmaz parçası polo yaka tişörtlerin en havalı olduğu zaman 2000’lerdi. Ancak hiç bu kadar çok koleksiyonda yer almış mıydı, sanmıyorum. Daha spor ve kolej stilleriyle bağdaştırılan ve erkek giyiminin ana parçası olarak görülen polo tişörtler, bu ilkbahar-yaz tüm algıyı değiştirmeye hazır.
BERMUDA ŞORT


1900’lerde bir parlayıp bir sönen bermuda şortlar, bu ara ara çıkışlarını 2000’lerde de sürdürdü. Ardından en parlak dönemlerden birini 2019 yılında Chanel’den Prada’ya birçok koleksiyonda yer alarak yapmışlardı. Ama 2024 ilkbahar-yaz sezonunun da önemli parçalarından olacakları kesin. Bu sefer daha maskülen bir havaya sahipler.
BÜYÜK ÇERÇEVE


1960’ların ve 2000’lerin büyük çerçeveleri, 70’lerin ve 90’ların renkli camlarıyla buluşursa… Bu sezonun öne çıkan gözlük modelleri, ince çerçevelere biraz ara vermek isteyenler için ideal. Büyük kare formlar, oversize pilotlar’ı görmeye başladık. Bu yaz da bu popülerlik devam edecek, eski gözlüklerinize tekrardan bir göz gezdirmenizi öneririz.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.