Astrolojiye göre "Uzun ömürlü evliliğin formülü"

Dr. İris Gizem Yücel, evliliklerin uzun ömürlü olması için gereken göksel tüyoları paylaştı.

Astrolojiye göre "Uzun ömürlü evliliğin formülü"

Romeo ile Juliet’i büyük aşklarına rağmen birbirlerine kavuşturmayan yıldızlar mıydı, yoksa kaderleri mi? Ölümsüz eserlerde hep tartışıldı, kader hep galip geldi: Bizler, kaderin dizaynıyız. 10 yıllık gökbilgi (astroloji) yolculuğum bana, kaderi en baştan, daha dünyaya gelmeden önce bizim seçtiğimize dair göz kırpıyor. Mâneviyat da bir bilim aslında. Kendimizi gözlemleme ve geliştirme şansımız var. Başka insanların hayatımıza girmesiyle, ruhsal gelişimimiz üzerinde deneyler yapıyoruz. Isaac Newton, Carl Gustav Jung gibi isimlerin de kafa yorduğu gökyüzü, sınırsız bir deney alanı. Peki Einstein’ın söyledikleri? “Bir şeyi sürekli tekrarlayıp, farklı sonuç almayı beklemek...” Geçmiş ilişkilerinize baktığınızda, aynı elementten ya da belki de aynı burçtan insanlarla birlikte olduğunuzu fark ediyorsanız; gökyüzünün bir etkisi var demektir, öyle değil mi?


İlişki ömrünüzü ölçün 

Genelde Güneş burcu (“Burcun nedir?” dediklerinde söylediğiniz burç) ile uyum yorumu yapılır. En azından geçmiş yıllarda yanına bir de yükselen burç eklendi ama bu bile yetersiz. Mesela birinin burcunu öğrendiğinizde, belki onu hiç yansıtmıyor oluyor. “O bir Akrep ama” diyorsunuz, pek de alakası yok.” İşte bu durumlarda bazen, öncesinde ya da sonrasındaki burçta gezegenleri birikmiş oluyor. Kişi daha çok, diğer burca benziyor. Örneğin Akrep’ten devam edelim, kişinin Terazi ya da Yay’da çokça gezegeni olabilir. İnsan, karmaşık bir varlık. Her bir insan, birbirinden tamamen farklı. Bu kadar incelikle harita bakmayı bilemeyiz belki ama iki kişinin ilişki ömrünü anlamak, bazı basit formüllerle en azından temel anlamda kolaylaşabilir.


Element Uyumu 

İki kişinin aynı elementte Güneş, Yükselen, Ay burçlarının ve Kuzey Ay Düğümlerinin olması; o iki kişinin birbirini daha iyi anlamasını sağlar.

Ateş: Koç, Aslan, Yay 

Toprak: Boğa, Başak, Oğlak

Hava: İkizler, Terazi, Kova 

Su: Yengeç, Akrep, Balık 

Ayrıca iki kişinin birbirini destekleyen elementlerde olması da; ilişkinin alışverişini, kişilerin birbirini beslemesini sağlar.

Ateş - Hava 

Toprak - Su


Güneş Burcu 

Güneş burcu, size burcunuzu sorduklarında verdiğiniz cevaptır. Güneşimiz; benlik algımızı, kendimizi nasıl ifade ettiğimizi ve nasıl biri olmayı hedeflediğimizi gösterir. Evleneceğiniz insan, ışığınıza ışık mı katıyor yoksa o daha aydınlık görünsün diye ışığınızı biraz kısıyor musunuz? Yoksa ışığını o kadar göstermek istiyor ki, size karanlık mı düşüyor? Elementler metodu burada çalışmaz. Tutkunun devam etmesi için, arada tatlı bir çatışma olması gerekir. Bu da niteliklerle belirlenir. Aynı niteliktekiler arasında tutku potansiyeli yüksektir. Öncü: Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak. Sabit: Boğa, Aslan, Akrep, Kova. Değişken: İkizler, Başak, Yay, Balık.


Ay Burcu 

Biriyle hayatınızı birleştirmek istiyorsanız, o kişi ile en gizli tuttuğunuz duygularınızın birbirine temel sağlıyor olması gerekir. Çünkü Ay burcumuz bizim içgüdülerimizi, duygusal ihtiyaçlarımızı nasıl karşıladığımızı, annemizin bizi nasıl yetiştirdiğini, aile bağımızı gösterir. Bunun için elementler metoduna ek bir yöntem gelir. Hava - Su, Toprak - Ateş arasında duygusal destek vardır. Ayrıca aynı elementler de birbirine uyumludur.


Yükselen Burç 

Doğu ufkunda kişi doğarken yükselen burç hangisiyse, adı üstünde yükselen burç o olur. Bu burç, ilk izlenimde ne sunduğunuzu gösterir. İlk tanıştığınızda insanlar sizi nasıl algılıyor? Yükselen burç, haritanın giriş kapısıdır. Koruma kalkanımızdır. Yani maskemizdir. Zıtlar birbirini çeker dedikleri tam burada çalışır. Kiminle karşı karşıya durmak sizi heyecanlandırıyor? Haritanız kiminle tamamlanıyor? Elementler, nitelikler burada çalışmaz. Burada sadece karşıt burç geçerlidir. Uzun soluklu bir evlilik için, hayata aynı yerden değil, tam zıt yerden bakmak değerlidir. Çünkü zaten yükselen burcunuzun karşısındaki ev, eşinizi temsil eden burcun yeridir. Sizi tamamlayacak eş, orada işaretlidir.

Koç - Terazi 

Boğa - Akrep 

İkizler - Yay

Yengeç - Oğlak

Aslan - Kova 

Başak - Balık


Ay Düğümleri

Gerçek birer gök cismi olarak düşünülmelerine rağmen, gerçek değildir. Bunlar, Ay’ın yörüngesi ve Dünya’nın Güneş etrafındaki yörüngesinin kesişim noktalarıdır. Güney Ay Düğümü; soydan, karmadan gelen bilgi, öğrendikleriniz, bildiklerinizdir. Kuzey Ay Düğümü ise; öğrenmeniz gerekenler ve başarmanız beklenenlerdir. Güney Ay Düğümü, bildiğimiz yer olduğundan, oraya kaçmaya eğilimliyiz. Oradaki bilgileri unutmadan, Kuzey Ay Düğümüne yürüyebilmek cesaret gerektirir ve ödülü çoktur. Kuzey’lerin ve Güney’lerin kendi aralarında aynı elementte olmaları; eşlere hayatın sınavlarından geçerken birbirlerine destek olma gücü ve vizyonu kazandırır. Bunlar tabii ki temel bir değerlendirme için paylaştığım bilgiler. Maratonun ilk kilometresi. Hayatınızı birleştirmeye karar verdiğiniz kişi ile hangi noktalarda uyum içinde olacağınız, hangi konularda fikir ayrılıklarına düşebileceğiniz kapsamlı bir analiz gerektirir. Yine de bir yola çıkmak, her ne olursa olsun güzellikleri beraberinde getirecektir. Şimdiden yeni çiftlere ve tabii eskilere de sonsuz mutluluklar…

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.