Büyük güne hazırlıkta son dakika uygulamaları

Hayatınızın en heyecanlı gününe hazırlık için son dakika uygulamalarını, işin uzmanlarından dinliyoruz.

Büyük güne hazırlıkta son dakika uygulamaları

Büyük gün geliyor, tüm hazırlıklar tamam. Peki, ya siz tam anlamıyla hazır hissediyor musunuz? Cevabınız çok net değilse, sizi düğün gününüze hazırlayacak özel önerilerle dolu bu yazıya göz atmanızda fayda var. Düğün öncesi yapılabilecek, doğallığınızı kaybetmeden hızlı etki veren o uygulamaları, Medikal Estetik Hekimi Dr. Zeynep Azaklı, Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bora Özel ve Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof Dr Reha Yavuzer ile konuştuk.


Daha aydınlık bir cilt hayal değil 

“O büyük güne sayılı zaman kala yapılacak hızlı, kurtarıcı, minimal estetik uygulamalar, bir yandan da doğallığınızı kaybetmeden kendinizin en iyi formunu yakalamanızı sağlayacaktır” diyen Medikal Estetik Hekimi Dr. Zeynep Azaklı ekliyor; “Üçü de aynı anda uygulanabilen, zararsız Karbon peeling, Q-Switch ve Soft Peel uygulamaları ile cilt tonunu eşitleme, leke tedavisi, gözenek sıkılaştırma ve istenmeyen tüyleri yaz-kış demeden, korkusuzca görünmez hale getirmek mümkün. Hafif bir ruj yerine hem de dudakları nemlendirmek için yapılan bir dudak dolgusu, dudak vitamini olarak da geçen hyaluronik asit uygulamalarıyla dudakların kan akışını artırarak tatlı bir dolgunluğun yanı sıra doğal bir ruj etkisi yakalamak mümkün. Bu görünümünüze canlılık verecektir. Elmacık ve çeneye yapılan yerinde dokunuşlarla da o doğal yüz görüntüsünü yakalamak çok daha kolay olacaktır. Cilt nemlendirme için yapılan mezoterapi uygulamaları ise yaz öncesi sizi güneşe hazırlarken, düğün öncesinde yorgun cildinize iyi gelerek, sizi daha canlı bir cilde kavuşturmaya aday.”


Gözlerdeki yorgunluğu silin 

Medikal Estetik Hekimi Dr. Zeynep Azaklı ayrıca; “Düğün demek, koşuşturmak demek. Bunlar tatlı telaşlar olsa da yorgunluğumuzun gözlerimizden belli olduğu anlar vardır. Geri dönüp baktığımızda o anı ölümsüzleştirmeyi sağlayan en önemli detaysa fotoğraflarımızdır. Botoks uygulaması ile daha fresh, daha canlı, daha genç bir görünüşle fotoğraflarınızda o mükemmelliği yakalamanızı sağlıyor olmak, biz doktorların en büyük mutluluğu. O coşkulu, kıpır kıpır, heyecandan yerinde duramadığınız düğün gününüz gelip çattığında, en büyük korkumuz olan terleme sorununu önlemek için yapılan terleme botoksu ise tüm gelin adaylarının ilk tercihleri arasında yer alıyor” diyor.


Gençlik aşısını deneyin

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bora Özel, “Cildi nemlendirmek ve sağlıklı görünmesini sağlamak için uygulanan Milano Gençlik Aşısı (UpGrade), cildin nemini düzenleyen birçok madde, vitamin ve antioksidan içeren bir kokteyl. Milano Gençlik Aşısı cilde canlılık, nem ve elastikiyet kazandırarak, doku onarımı ile cildin yenilenmesine katkıda bulunuyor. İnce kırışıklıkların giderilmesi ve lekelerin açılmasına da imkan sağlıyor” diyor ve düğünden önce yapılabilecek hızlı etki veren son dakika uygulamalarını anlatmaya devam ediyor.


Akıllı peeling etkisi 

“Akıllı Peeling, bilinen kimyasal peelinglerin faydalarına ek olarak PRP benzeri ve kozmetik makyaj etkisine sahiptir. Normal peeling yan etkileri olmaksızın flash parlama etkisi ve derin bir cilt sıkılaşması sağlar. İçeriğinde bulunan büyüme faktörleri ile kolajen üretimi ve ciltte yeni hücre oluşumunu destekler. Tedavinin hemen sonrasında ciltte flash parlama etkisi orta ya çıkmaktadır. Lifting etkisi 7 ila 15 gün içerisinde gözle görülür hale gelir.”


Ağrısız ve kolay uygulamalar ön planda 

Estetik Cerrahi Uzmanı Prof Dr Reha Yavuzer; ‘Emface’ işlemini, “Sadece yukarı çeken kasları çalıştıran teknolojik bir yüz kası yogası” olarak tanımlıyor. Ve sonrasında ise kısa sürede etki eden diğer uygulamaları anlatmaya devam ediyor. “Bunun ötesin de içerdiği dual teknoloji ile aynı zamanda bölgede kolajen üretimini de tetikliyor. Yüz gençleştirmede ve yüzün dinamik ifadesinin sağlanmasında daha önce yapamadığımızı bize sunmasıyla çok özel bir teknoloji. Pek çok teknolojinin alternatifi varken bu özellikleriyle Emface günümüzde alternatifsiz durumda. Bu işlem çok genç yaşlardan itibaren güvenle ve rahatlıkla kadın, erkek tüm cinsiyetlere uygulanabilir. Emface teknolojisinin en önemli avantajlarından biri 3-4 gün arayla 4 seans yapılarak çok kısa sürede işlemin tamamlanması. 20 dakikalık kısa, ağrısız ve çok kolay bir uygulama gerektiren seanslar doğru ayarlar ve elektrotların doğru pozisyonlanması ile gerçekleştirilmeli. 1 yıl sonra 2-3 seans veya 6 ay sonra 1-2 seans hatırlatma dozları önerilebilir. Işık enerjisi bazlı BBL Hero teknolojisi, deri altı kolajen dokusunda sıkılaşma ve kolajen üretiminde artış sağlıyor. Seanslar halin de uygulanan bu yöntemde, kısa sürede sonuç elde ediliyor ve uygulama süreleri de çok daha kısa. Hiç ağrı olmaksızın çok konforlu bir şekilde gerçekleştirilebilen bu uygulamalarda birikimsel enerjiden faydalanabilmek için belli bir sayıda seans yapmak gerekiyor. Hem yeni kolajen üretiminin arttırıldığı hem sıkılaşmanın elde edildiği hem de deri kalitesinin belirgin olarak yükseltildiği BBL Hero teknolojisi en güvendiğimiz yüz ve beden gençleştirme teknolojilerinden biri.”


Daha sıkı bir cilt için 

“Silkpeel, geleneksel cilt bakımlarında uygulanan sıkma buhar işlemine gereksinim duyulmadan, deriye zarar vermeden, derinin üst katmanını eşit bir şekilde soyarak zarar görmüş deri hücrelerini yenileyen elmas başlıkları sayesinde kontrollü minimal hasar verip, aynı zamanda yenilenme sağlayan bir cilt bakımıdır. Frozenface Pro uygulaması ise İğnesiz mezoterapi olarak da bilinen bu yöntem, cilt yüzeyindeki ince kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Cilt daha sıkı ve dolgun hale gelir. İğneli işlemlerdeki gibi tek tek noktalardan değil cihaz başlığı üzerinde dağılan serumu eşit olarak cilde dağıtır. FrozenFace Pro, deri üzerindeki porların açılarak deri altına daha hızlı besleyicilerin ulaşmasını sağlayan ağrısız ve kolay bir uygulamadır. Bu yöntem başlangıçta dört seans önerilir.”


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.