Suzan Sabancı Dinçer'in saygın görevi

Suzan Sabancı Dinçer, Kral III. Charles’ın bizzat liderliğini yaptığı prestijli yardım kuruluşu Prince’s Trust International’ın Hamiler Ailesine (Family of Patrons) katıldı

Suzan Sabancı Dinçer'in saygın görevi

Sosyal konulara duyarlılığı ve hayırsever kimliğiyle öne çıkan Suzan Sabancı Dinçer, Kral III. Charles’ın bizzat liderliğini yaptığı prestijli yardım kuruluşu The Prince’s Trust International’ın hamiler ailesine girerek (family of patrons) saygın bir görev üstlendi. Sabancı Dinçer, gençlerin gelişimi ve hayatta ilerlemelerini sağlamak için çalışan kuruma global konuların ele alınmasında yardımcı olacak.


III. Charles ve Suzan Sabancı Dinçer, daha önce de Kral’ın tüm sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürüttüğü The Prince's Charities çatısı altında birlikte çalışmışlardı. Birleşik Krallık’ın en büyük sosyal sorumluluk kuruluşlarından olan ve girişimcilik, çevre, eğitim, sağlık ve kültür-sanat alanlarında faaliyet gösteren kurumda Sabancı Dinçer, Danışma Kurulu Üyesi olarak görev almıştı.

Konuya ilişkin yaptığı açıklamada Suzan Sabancı Dinçer şunları kaydetti: “Kral III. Charles sosyal konulara duyarlı ve bu konulara çok fazla vakit ayıran bir lider. Kendisiyle birlikte bir kez daha çalışma imkânı bulduğum için büyük bir mutluluk duyuyorum. The Prince’s Trust International’la birlikte gençleri desteklemek ve güçlendirmek için çok önemli girişimleri hayata geçireceğimize eminim. Dünyanın dört bir yanındaki gençlerin hayatında olumlu bir etki bırakmak için üstlendiğim bu görev için çok heyecanlıyım. Bu görevle birlikte, sosyal konulardaki şahsi bilgi birikimimi uluslararası bir kuruma taşımaktan da ayrıca gurur duyuyorum.”


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.