İyilik dolu bir gecede sahne aldı

Uğur Aslan, depremzede kanser hastaları için Pİ Kadın Kanserleri Derneği tarafından Hatay’da kurulan Kız Kardeşim Köyü için sahneye çıktı

İyilik dolu bir gecede sahne aldı

Ünlü sanatçı Uğur Aslan’ın kendi hayat öyküsünden yola çıkarak sahneye taşıdığı ve büyük beğeni toplayan “Afara bir Arabesk Müzikali” Pi Kadın Kanserleri Derneği tarafından Hatay Samandağı ilçesine bağlı Yaylıca köyünde yaptırılan “Pİ Kız Kardeşim Köyü” için Mall of İstanbul Moi Sahne’deydi. Afara’da şarkılar, depremzede kanser hastası kadınların aileleriyle birlikte kalacağı köy için söylendi. Duygusal anların yaşandığı ve yaklaşık 700 kişinin katıldığı geceden elde edilen gelirlerin tamamı, çalışmaları sona yaklaşan Pİ Kız Kardeşim Köyü’nün ihtiyaçları için kullanılacak.


Gecede bir konuşma yapan Pİ Kadın Kanserleri Derneği Başkanı Arzu Karataş;

“6 Şubat, hepimiz için büyük acı. Kanserle mücadele eden kadınların yol arkadaşı olmaya çalışan bir dernek olarak depremden hemen sonra biz ne yapabiliriz dedik ve bu soruya yanıt aradık. Önce hijyen kutularımızla kız kardeşlerimizin yanındaydık. Sonra bir köy kurmayı hayal ettik. Hatay’ın Samandağ ilçesindeki Yaylıca Köyü’nde bize bağışlanan yere 30 konteynerlık bir köy kurmak için kolları sıvadık. Kanserle mücadele eden kız kardeşlerimiz aileleriyle daha rahat, daha temiz bir ortamda kalsın istedik. Bu fikir, tüm iyilikseverleri birleştirdi. 


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.