Mustela’dan eşit ebeveynliğe #babagibi kampanyasıyla destek

Mustela, son kampanya filmiyle de bir kez daha eşit ebeveynliği vurguladı ve ‘Baba Destek Programı’nı desteklediğini duyurdu.

Mustela’dan Eşit Ebeveynliğe #babagibi Kampanyasıyla Destek

Babanın, çocuğun bakım ve gelişimindeki rolünü hatırlatmak ve toplumda farkındalık yaratmak amacıyla çeşitli projelerde yer alan Mustela, son kampanya filmiyle de bir kez daha eşit ebeveynliği vurguladı ve bu kapsamda Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) 1996 yılında hayata geçirdiği ve uyguladığı ‘Baba Destek Programı’nı desteklediğini duyurdu. Seslendirmesini Mert Fırat’ın yaptığı Brex.co imzalı film, kısa sürede ebeveynlerden büyük beğeni topladı.

 

Kampanya filminde, baba olmanın çocuğun bakım ve gelişiminde alınan eşit ve dengeli sorumluluktan geçtiğine dikkat çeken Mustela, #babagibi yaşamanın da bu farkındalıkla oluştuğunu farklı baba figürleri üzerinden anlattı. Mustela, bu çerçevede toplumsal algıları değiştirmeye yönelik projeleri destekleyerek baba rolünün daha kapsamlı ve esnek bir şekilde anlaşılmasına katkıda bulunuyor. Daha sağlıklı aile dinamikleri, eşitlik temelli bir bakış açısının oluşmasına ve bu sayede çocuğun iyi olma haline katkıda bulunmayı amaçlayan Mustela, baba olmanın yardım değil, sorumluluk olduğunu hatırlatıyor ve sevginin eşit paylaşılması kadar sorumlulukların da eşit paylaşılmasına inanıyor.Ebeveyn eşitliğini destekliyoruz

 

Mustela Kıdemli Marka Yöneticisi Gizem Aracı konuyla ilgili ‘Ebeveynlik sadece annenin sorumluluğu değildir; babalar da aynı derecede sorumluluklara sahiptir. Bu nedenle, AÇEV’in Baba Destek Programı'nı destekliyor ve bu programa katkıda bulunarak babaların ebeveynlik yolculuğunda daha etkin olmalarını hedefliyoruz. Çektiğimiz reklam filmiyle sevginin eşit paylaşılması gibi sorumlulukların da eşit paylaşılmasına olan inancımızı geniş kitlelere aktarmayı hedefledik. Babaların, çocukları ağladığında onları sakinleştirmek, karnını doyurmak, altını değiştirmek, birlikte oyunlar oynamak, ödevlerine destek olmak gibi ebeveynlik rollerinde eşit sorumluluk almalarının hem kendilerinin hem de çocuklarının mutluluğuna katkı sağlayacağına ve aralarındaki bağı kuvvetlendireceğine inancımız tam’ diye konuştu.

 

Mustela eşit ebeveynlik anlayışını destekleyerek babaların ve çocukların mutluluğuna katkıda bulunmaya devam edecek. Mustela, sadece ürünleriyle değil aynı zamanda toplumsal sorumluluk projeleriyle de baba rolünün evrimine destek olmayı sürdürecek.

 


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.