Elektrikli pazarına çok hızlı girdi

Sürdürülebilir, elektrikli premium mobilite sağlayıcısı olmayı hedefleyen Alman otomobil devi Audi’nin tamamen elektrikli ilk model ailesi olan e-tron geçtiğimiz ay Türkiye’de satışa sunuldu.

Elektrikli pazarına çok hızlı girdi

YAZI ŞERİF ERCANAudi, tamamen elektrikli lüks araç sektörüne çok güçlü girdi. Audi’nin tamamen elektrikli modeli e-tron, Türkiye’de satışa çıkar çıkmaz büyük ilgi gördü. Dört farklı versiyonuyla satılan Audi e-tron, tasarımı, performansı, ferahlığı ve konforuyla çok beğeniliyor.Audi e-tron ailesi; Audi e-tron, Audi etron Sportback, Audi e-tron GT ve Audi RS e-tron GT’den oluşuyor. Audi e-tron sportif bir SUV. Sportifliği ve günlük kullanımı bir araya getiren model elektrikli dört tekerlekten çekişle etkileyici bir performans ve kıvrak sürüş özellikleri sağlıyor. Büyük yüksek voltajlı batarya, 300kW güç ve WLTP sürüş döngüsünde 369-393 km arasında menzil sunuyor. Evde ve sürüş anında olmak üzere farklı şarj çözümleriyle kullanıcı, elektrikli sürüşün keyfini çıkarabiliyor. 4.901 milimetre uzunluğa, 1.935 milimetre genişliğe ve 1.616 milimetre yüksekliğe sahip olan Audi e-tron’un, valizleriyle birlikte beş yolcuyu rahat ettiren geniş bir iç hacmi var.Diğer model dinamik bir SUV coupe olan Audi e-tron Sportback. 300 kW’a kadar güç ve tek bir şarjla 372-408 km aralığında menzil sunuyor. Opsiyonel Dijital Matrix LED farlar, bu modelle birlikte seri üretim bir araçta ilk kez sunuluyor. Audi e-tron Sportback, dış tasarımıyla büyük hacimli bir SUV’un gücünü dört kapılı bir coupe’nin zarafeti ve elektrikli bir otomobilin ilerici karakteriyle birleştiriyor. 4.901 milimetre uzunluğa, 1.935 milimetre genişliğe ve 1.616 milimetre yüksekliğe sahip.İleri teknolojiler ve yüksek kalitenin birleşimi olan e-tron GT. Dört kapılı bir coupe olan model, iki güçlü elektrik motoruyla dört tekerlekten çekiş ve etkileyici bir sürüş performansı sunuyor. 448-487 km aralığında menzil sunan model, son derece hızlı şarj edilebiliyor. Araç 350kW güç sunarken, 0’dan 100km/s hıza 4.1 saniyede ulaşıyor. Türkiye’de satılan son model ise; e-tron GT’nin RS versiyonu olan RS e-tron GT. Audi e-tron GT’nin başarının RS versiyonu olan model de 440 kW güç ve 451-471 km aralığında menzile ulaşabiliyor.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.