Cesaret ve zarafet

Audi, ikonik modeli TT Coupe’nin 25 yıllık başarı hikayesini, sadece 100 adetle sınırlı, çok özel ve yüksek performansa sahip Audi TT RS Coupe Iconic Edition2 modeliyle kutluyor.

Cesaret ve zarafet

YAZI ŞERİF ERCAN

Zamansız tasarımıyla neredeyse çeyrek asırdır Audi markasının ikonu olan TT, şimdi TT RS Coupe Iconic Edition2 ile geleceğin trendini yansıtıyor. Yeni model, tipik TT RS özelliklerini korurken, tasarımı ve dinamikleriyle, yeniliklere sahip hızlı bir spor otomobil olduğunu gösteriyor. Araç, cesaret ve zarafeti temsil eden TT'nin tasarım dilini takip etmesinin yanı sıra, özel iç ve dış detayları, ödüllü beş silindirli motoruyla çok daha dikkat çekici bir kimliğe bürünmüş.

(TT RS Coupe Iconic Edition2'de, 400 hp güç üreten ve 480 Nm maksimum tork sağlayan 2.5 TFSI motor yer alıyor. 7 vitesli S tronic şanzıman aracılığıyla sürekli dört tekerlekten çekişli sürüş sağlayan araç, 0'dan 100 km/s hıza sadece 3.7 saniyede çıkıyor.)

Audi'nin ilk olarak 1995 yılında çıkardığı ve neredeyse simetrik bir tasarıma sahip Audi TT Coupe, o tarihten itibaren sürekli olarak geometrik, dairesel şekillere dayalı bir tasarım ilkesini takip etti. Bauhaus akımının bilinen felsefesi, 'az daha fazladır - less is more'dan ilham alan TT modelde, gereksiz ve önemsiz unsurların çıkarılmasıyla sağlanan radikal ve cesur tasarım, kısa süre içinde 'zamansız' tasarım noktasına ulaştı. Böylece her döneminde trendlerin ötesine geçerek moda olmayı sürdürdü.

Üç nesil ve çeyrek asır sonra, 1998 yılındaki coupe'nin tipik çizgileri, TT RS Coupe Iconic Edition2'de de görülüyor. Yeni modelde minimalist tasarım; hem dış hem de iç tasarımda kendini gösteriyor. Göstergelerde kullanılan ve iç kısma uyum sağlayan silindir ve dairesel şekiller, yakıt deposu kapağı, dairesel havalandırma çıkışları, vites topuzu ve kenarları, ilk göze çarpan detaylar. İç tasarımında da detaylara gösterilen özen hemen dikkat çekiyor. Vites kolunda numaralı rozet gibi detaylar ise bu özel sürümdeki 100 aracın her birini benzersiz kılıyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.