Zamansız tasarım

Yeni Volkswagen Taigo, karakteristik tasarımı, sportif duruşu, günlük kullanım kolaylığı ve zengin standart donanım seçenekleriyle göz dolduruyor.

Zamansız tasarım

YAZI ŞERİF ERCAN

Avrupa ile paralel Türkiye pazarına sunulan Yeni Volkswagen Taigo, sportif SUV crossover sınıfına yeni bir enerji getiriyor. Standart olarak; LED farlar, tamamen dijital bir kokpit ve yeni nesil bilgi-eğlence sistemleri (MIB3) ile donatılan 4.271 metrelik SUV coupe, sınıfında öne çıkıyor.

Taigo'nun oldukça karekteristik tasarımı, güçlü gövde orantılarıyla dikkat çekiyor. Eğimli C sütunu ile coupe tasarımı, Taigo'yu kendi segmentinde farklılaştıyor. Coupe tasarımına rağmen, 438 litrelik bagaj hacmi sunuyor.

Yeni Taigo, iç tasarımda standart olarak özenle tasarlanan çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi ve modern kumandalarla donatılıyor. Standart olarak bulunan Dijital Kokpit'te bilgi ve eğlence sistemi, App-Connect ve Climatronic, dokunmatik kontroller ve 'touch slider'lar ile kumanda ediliyor.

Yeni model, Life, Style ve R-line donanım seviyeleri ile satışa sunuluyor. Life donanım seviyesinden itibaren LED farlar ve LED stop grubu, 8.25 inç'lik dokunmatik ekrana sahip radyo ve navigasyon sistemi, dijital gösterge paneli 'Digital Cockpit', geri görüş kamerası ve tam otomatik dijital klima 'Climatronic' standart olarak yer alıyor.

Yeni crossover, sürüş asistan sistemleri açısından da üst segment Volkswagen modelleriyle benzer bir seviyede yer alıyor. Yeni Taigo'da kısmi otonom sürüş deneyiminin yolunu açan teknolojileri bir araya getiren IQ.DRIVE sürüş destek sistemi opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.