Eski modele yeni yüz

Fransız markası Peugeot, 308 modelini tamamen yeniledi. Göz alıcı bir tasarıma kavuşan ve teknolojik özellikleriyle dikkat çeken model, Türkiye yollarına çıkmaya başladı.

Eski modele yeni yüz

YAZI ŞERİF ERCAN

Peugeot'un tamamen yenilenerek göz alıcı bir tasarıma kavuşan 308 modeli yüksek teknolojik özellikleriyle kullanıcılara eşsiz bir deneyim yaşatmak üzere Türkiye pazarında da satışa sunuldu. Peugeot'un, son dönem yükselen marka atılımını da yansıtan yeni aslan logosunun ilk defa kullanıldığı Yeni Peugeot 308, EAT8 otomatik şanzımanın standart olarak sunulduğu 130 HP'lik 3 silindirli turbo beslemeli 1.2 Pure- Tech motor ile Active Prime, Allure ve GT adı verilen 3 ayrı zengin donanım seçeneğiyle tercih edilebiliyor.

Yenilenen modelle ilgili hedeflerini paylaşan Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, "Satışlarımızın yarısını oluşturan SUV modellerimizle süregelen atağımızı yeni Peugeot 308 ile bir üst seviyeye taşıyarak yeni bir rekor kıracağımıza inanıyoruz. Yeni aslan logosu, göz alıcı tasarımı ve rakipsiz teknolojik donanımlarıyla segmentinde eşsiz bir deneyim sunacak yeni modelimizin de katkısıyla 2023 yılında daha yukarıları hedefliyoruz" dedi. Yeni 308, bir önceki jenerasyona göre 11 cm artan toplam uzunluğu ve 5.5 cm uzayan aks mesafesiyle arka koltuk yolcularına daha fazla alan sunuyor. 1.6 cm azalan yükseklik ve uzatılmış motor kaputu da görsel etkileyiciliğini arttırıyor.

Ünlü Fransız markasının yıllardır hatchback sınıfındaki temsilcisi olan 300 serisinin son nesli, son nesil sürüş destek sistemleri, yeni Peugeot i-Cockpit ve i-Connect bilgieğlence sistemi gibi gelişmiş ve ergonomik teknolojileri bünyesinde barındırıyor. Modele özel veya üst sınıflardan aktarılan teknolojiler, kullanıcılarının günlük hayatını kolaylaştırıyor. EAT8 otomatik şanzımanla kombine edilen 130 HP'lik 1.2 PureTech benzinli motor ise; verimliliği ve performansı ile harika bir sürüş konforu yaşatıyor.

Aracın GT donanım seviyesinde, fiziksel klima panelinin yerini alan i-Toggles, hoş bir görünüm ve ileri teknoloji düzeyi vadediyor. Tamamen dokunmatik olan i-Toggles, kişiiselleştirilebiliyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.