'Fransız Lüksü'nün otomobile yansıması

Premium segmentte sunduğu konfor ve teknolojileriyle ‘Fransız Lüksü’nü yollarla buluşturan DS Automobiles, Yeni DS 7 modelinde, birçok yenilik sunuyor.

'Fransız Lüksü'nün otomobile yansıması

YAZI ŞERİF ERCAN

'Fransız Lüksü'nün yollardaki yansıması olarak gösterilen DS Automobiles, yenilenen DS 7 modeliyle mevcut konfor ve güvenlik teknolojilerinde çıtayı yükseltti. Yeni DS 7'nin karakteri, ön ve arka tasarımdaki önemli değişikliklerle yeniden şekillendi. Satışa sunulduğu ilk dönemden günümüze otomotiv sektöründe avant-garde bir kreasyon olan 'Işık imzası' geliştirilerek çok daha etkileyici bir görünüme kavuştu. Daha ince olan yeni DS Pixel LED Vision 3.0 farlar ve DS Light Veil gündüz farları kusursuz bir birleşimle lüks moda ruhunu yansıtıyor. Yeni DS 7'deki en önemli değişikliklerden biri, DS Iris System'in dahil edildiği bilgi- eğlence sistemi oldu. Bu yeni çözümle, baştan sona yeniden tasarlanan arayüz tamamen yapılandırılabiliyor, hızlı ve sorunsuz çalışıyor. Yeniden tasarlanan 12 inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranda, tek bir hareketle tüm işlevlere erişilebilen bir mönü bulunuyor. Kullanımı son derece kolay olan bu büyük ekranda, yüksek çözünürlüklü dijital kameralar sayesinde aracın ön ve arka görüntüleri yansıtılıyor ve kablosuz olarak akıllı telefon entegrasyonu (Apple CarPlay ve Android Auto) işlevine erişilebiliyor.

Modelin 4 farklı motor seçeneğindeki iki tasarım konseptine ek olarak sadece ETense 4x4 360 versiyonunda La Ppremiere Özel Serisi sunuluyor. Yeni DS 7 ile markadaki gelişiminin devamına işaret eden DS Türkiye Genel Müdürü Selim Eskinazi, "DS Automobiles'in Türkiye'de genişleme stratejisinin başlangıcını temsil eden DS 7 Crossback meşaleyi Yeni DS 7'ye devrederken, tamamen elektrikli otomobillere olan yolculuğumuzdaki simge model olmayı sürdürecek. 'Fransız Lüksü' algısının yaygınlaşmasındaki öncü modelimiz DS 7, bir dizel, üç farklı hibrit motor seçeğeniyle ekonomi, verimlilik ve performansı eksiksiz güvenlik teknolojileriyle sunmaya devam edecek" dedi.

Yeni DS 7 E-TENSE 4x4 300, 200 HP gücünde benzinli motor ile ön ve arka akslarda 110 ile 113 HP güç üreten elektrikli motorlarıyla, 135 km/sa'e kadar tamamen elektrikli olarak sürüş yapılabilmesine imkan sağlıyor.

Fransız lüksü ve detaycılığı aracın kabin içi tasarımında da kendini gösteriyor. Tasarım ekibi, koltuk tabanı ve sırtlığını tek bir deri parçasından ve dikişsiz tasarlayarak olağanüstü bir konfor sunuyor. Isıtmalı, masajlı ve havalandırmalı ön koltuklar ile elektrikli arka koltuk sırtlığı da lüksün bir yansıması.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.