Selma Çilek Çiftçi ile özel

Ortaya koyduğu tasarımlar kadar ilham veren özel yaşantılarıyla da takdir toplayan Selma Çilek Çiftçi ile hayatının en güncel gelişmelerini mercek altına aldığımız keyifli bir röportaj ve özel bir çekim gerçekleştirdik.

Selma Çilek Çiftçi ile özel

Röportaj: İrem Orhan

Fotoğraflar: Serhat Hayri


Kendi adıyla kurduğu moda markasıyla tanınan Selma Çilek Çiftçi, 10 yıldır sürekli yükselen bir ivmeyle kariyer yolculuğunu sürdürüyor. Selma Hanım, tasarım konusundaki kendini yenileme hızı ve ortaya koyduğu başarılarla örülü kariyeri kadar özel hayatıyla da takdir topluyor.


İş insanı Sinan Çiftçi ile mutlu bir evliliği olan güzel tasarımcı, Satvet ve Sara isimli iki de şahane çocuğa sahip. Çekirdek ailesi ile etrafındaki sevgi çemberi gittikçe genişleyen Selma Hanım, şimdilerde işiyle ilgili yeni bir heyecan içinde. İlkbahar/yaz 2024 koleksiyonunu eylül ortası New York Moda Haftası’nda, ekim başında da Paris Moda Haftası’nda moda dünyasına sunacak.

İşiyle ilgili en büyük hayali, markasını dünyanın her yerinde, her dilden insanın bilip severek alışveriş yaptığı bir marka haline getirmek olan Selma Çilek Çiftçi ile işindeki yeni heyecanları ve özel hayatının en güncel gelişmelerine dair sohbet edip çok özel bir fotoğraf çekimi gerçekleştirdik. 


Röportajdan öne çıkan başlıkları derledik, devamını okumak için Şamdan Plus'ı kaçırmayın!


“İşime ve kendime de zaman ayırabildiğim ve en önemlisi ailecek sağlığımızın da yerinde olduğu harika bir dönemdeyiz.”“Genelde şanslı biriyim. Aklımdan gecen, yürekten istediğim her şey gerçek oldu bu hayatta. Şanslıyımdır ama şansımı zorlamayı da severim, kolay pes etmem, istediğim şeyin gerçek olması için elimden geleni yaparım, sonrasını da Allah’a bırakırım, eğer benim için hayırlısı ise zaten mutlaka olur diye düşünürüm.” “Sıkıldığım anlarda yalnız kalıp kafamı dağıtmak için sevdiğim şeyleri yaparım. En çok yaptığım rahatlama yöntemim genelde spor yapmak, sahilde yürüyüş yapmak ya da duş alıp tüm kötü düşüncelerden arınmış gibi hissedip rahatlamak.”

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.