Alev Ayvaz "Yeni nesil güzellik hizmetleri sunuyoruz"

Bahçeşehir Dermamed’in işletmecisi estetisyen Alev Ayvaz, son zamanların en ilgi çekici iki uygulaması hakkında bilgi verdi. Ayvaz, yaşlılık izlerini azaltan Baby Face Beauty ve yeni epilasyon cihazı Soprano Ice Lazer hakkında bilgi verdi

Kadınların en büyük iki güzellik sorununa şimdi yeni çözümler sunuluyor. Cilt lekeleri ve kırışıklıklar gibi yaşlılık izleriyle savaşan Baby Face Beauty, ileri teknolojisiyle bir adım öne çıkıyor. En büyük sorunlarından biri olan tüylenme ise Soprano Ice Lazer sayesinde acısız bir şekilde sonsuza kadar sorun olmaktan çıkıyor. Bahçeşehir Dermamed'in işletmecisi estetisyen Alev Ayvaz, bu iki yöntem hakkında bilgiler verdi.

Öncelikle sizi biraz tanıyabilir miyiz?
1985 yılında Divriği'de doğdum. İHKİB hazır giyim ve konfeksiyon meslek lisesinden mezun oldum. Mimar Sinan Üniversitesi moda/tasarım bölümünü kazandım, fakat kendimi okuduğum bölüme ait hissedemedim. Bir yıl gittikten sonra üniversiteyi bıraktım. Daha sonra LCC lisan ve kültür merkezinden aldığım eğitim sayesinde hayallerimin mesleği olan estetisyenliğe başladım. Daha sonra birçok eğitime, kongre ve sertifika programına katılarak kendimi geliştirdim. Mesleğimde 18 yılı geride bırakıyorum. Çok severek yaptığım, kendimi geliştirerek güncel ve son teknolojiye sahip cihazlarla ve ileri teknik uygulamalar ile hizmet verdiğimiz Bahçeşehir Dermamed'in 7 yıldır işletmeciliğini yapıyorum.

Merkezinizde çok ilgi gören Baby Face Beauty'yi anlatır mısınız?
Baby Face Beauty, ileri teknolojiye sahip 1927 nm dalga boyuna sahip bir thulium lazer sistemidir.

Peki, bu lazer cilt üzerine nasıl etki ediyor ve ne sağlıyor?
Bu sistem konforu en üst düzeye çıkararak, yani acı ve ağrı olmadan, insanların hemen sosyal hayatlarına devam edebildiği özel bir lazer uygulaması. Bu lazer, hızlı sistem ile cilt dokusu yüzeyinde son derece küçük binlerce mikro kanallar açarak lazerin cilt altına inmesini sağlar.

Cilt üzerindeki faydaları neler?
Kırışıklıkların azalması, yaşlanmayı geciktirme, geniş gözenekler, akne sonrası oluşan skar izleri, güneş lekeleri ve yaşlılık lekeleri gibi birçok cilt sorununa çözüm bulmaktayız. Tabii ki burada kişinin beklentisi, cilt dokusunun ne kadar lekeli olduğu ya da oluşan bu lekelerin ne zaman, ne sebep ile olduğu ya da skar izlerinin ne kadar derin olduğu alacağımız sonucu etkilemekte.

Uygulama sonrası yan etki var mı?
Uygulamadan sonra çok hafif bir pembelik, 2-3 gün süren gözle görülemeyecek kadar çok hafif bir kabuklanma oluşuyor. Birkaç gün sonra cildinizin daha parlak, gözenekleriniz sıkılaşmış oluyor. Lekelerde ve ton farklılıklarında azalma sağlıyoruz. Cilt durumunuza bağlı olarak 2-4 seans gerekmekte. Seans aralıkları 2-3 hafta da bir olmalı.

Soprano Ice Lazer'ın üstünlüğü nedir?
Bu lazer epilasyon uygulamalarının en acısız, en hızlı ve en son teknolojisidir. 810 nm dalga boyunda bir diod'e lazer teknolojisi ile çalışır. Lazer epilasyona bambaşka bir boyut getiren bu teknolojiyi diğer lazer epilasyon sistemlerinden ayıran en büyük fark, ince kıllar üzerindeki etkisi ve acı olmaması. Çünkü artık Soprona Ice Lazer cihazlarının başlığı buz. 'Buz lazer' ismi de buradan geliyor.

Diğer yöntemlere göre üstünlüğü nedir?
Avantajları arasındaki en önemli husus, yaz aylarında da lazer epilasyon uygulamalarına ara vermememiz. Yılın 12 ayı boyunca gönül rahatlığı ile epilasyon uygulamanızı yaptırabiliyorsunuz. Yara, yanık oluşturma, güneşe çıkmama ve su değdirmeme gibi durumlar söz konusu olmuyor. İnsanların Ice Lazer'i tercih etme sebeplerinin başında geliyor bu avantajlar. Seans süreleri yarı yarıya daha kısa çünkü Ice Lazer'i cihazlarının tedavi başlık uçları çok daha geniş.

BİZE ULAŞIN